18 Ocak 2014
18 Ocak 2014,
 2

fethiye

Fethiye`de Trekking adıda verilen doğa yürüyüşleri,Fethiye`nin zengin bitki örtüsünü yakından tanımak isteyenler için mükemmel bir fırsattır.Bu yürüyüşlerden en fazla ilgi çekeni Likya Yolu denilen ve antik dönemlerdeki likya kentlerini birbirine bağlıyan patikalar z,ncirini oluşturan parkurlardır.

Likya yürüyüş yolu`nun başlangıç noktası ovacık köyü`nde babadağìn eteklerindedir.Bu etkinlik için yalnızca yürüyüş malzemelerine ihtiyaç vardır.Her 100 metre`de bir çıkan yön tabelalarını izleyerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.Yolun üzerindeki küçük dağ köyleri`ne uğrayarak sıcak ve dost insanlar ile tanışabilir,onların yarı göçebe yaşantıları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Faralya,dodurga,Pınara,letoon,Xsanthos antik kentlerinden Kaş`a ve Antalya`ya uzanan bölüm,Likya Yolu`nun birinci kısmını oluşturur.İkinci kısım ise Fethiye Marmaris arasındaki bölümdür.

Fethiye`de yaşanan alternatif turizm faaliyetlerinden biriside,At, Deve ve Eşek sırtlarında yapılan gezintilerdir.Hayvanlarla seyahat etmenin nostaljik zevkini yaşamak için,Çalış`tan başlayıp tuana tatil köyü`nün olduğu Kargı`ya kadar devam eden at turlarına Kayaköy`de yapılan deve turlarına yada ovacık`tan başlayıp orman içi patikaları ile Kayaköy`e kadar devam eden At gezintileri`ne katılabilirsiniz.

Abonemiz Olun Duyuru ve Kampanyalar Mail Adresinize Gelsin (Ücretsiz)

Bir önceki konumuz olan Yamaç Paraşütü adlı yazımızda babadağ, babadağ paraşüt ve fethiye ölüdeniz yamaç paraşütü konuları hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

Benzer Konular:

1.881 okunma

2 Yorum “Alternatif Turlar

  1. Giray Kabalak diyor ki:

    Geçen yıl tlosa gittim fantastik ortam bir çok yer fethiyede böyle, tatile gelenler denizle sınırlandırmamalı

  2. Ayşen Keçe diyor ki:

    Özellikle uzun bir Likya yürüyüşü yapmayı çok isterdim:(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir